Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lokalizowanie rysunku wektorowego
06-08-2012, 18:41,
#1
Lokalizowanie rysunku wektorowego
Witam

Dopiero od niedawna pracuję w programie quantum gis dlatego z góry proszę o wyrozumiałość jeżeli moje pytanie wyda się dla kogoś banalne.
Mam wykonany w programie cadowskim bardzo szczegółowy plan stanowiska archeologicznego i chciałbym dopasować go do wykonanej w gisie mapy. Rozpocząłem od uzyskania mapy interesującego mnie obszaru i jej zgeolokalizowania (wyeksportowana w svg mapa z nałożoną siatką współrzędnych). Następnie wczytałem plik shp rysunku cadowskiego (konwersja dxf na shp). Niestety rysunek wczytuje się bardzo daleko od obszaru mapy, a ze względu na jego rozmiar i szczegółowość (ponad 112 tys obiektów) nie można go swobodnie przenosić (niby w programie gvsig jest to banalne ale po wczytaniu pliku dwg lub cad nie można ich wzajemnie odnaleźć, nawet przy dużym oddaleniu obrazu). Czy istnieje sposób na dokładne nałożenie wg współrzędnych rysunku wektorowego na mapę rastrową? Dodam tylko, że sposób polegający na zapisaniu shp jako rastra nie spełnia moich oczekiwań, ponieważ obraz zapisany nawet w bardzo wysokiej rozdzielczości nie jest tak dokładny jak rysunek wektorowy.


Wiadomości w tym wątku
Lokalizowanie rysunku wektorowego - przez prawdziwytomasz - 06-08-2012, 18:41
RE: Lokalizowanie rysunku wektorowego - przez vansen - 08-08-2012, 14:00
RE: Lokalizowanie rysunku wektorowego - przez zebro - 10-08-2012, 09:31
RE: Lokalizowanie rysunku wektorowego - przez zebro - 13-08-2012, 15:15
RE: Lokalizowanie rysunku wektorowego - przez zebro - 14-08-2012, 08:59
RE: Lokalizowanie rysunku wektorowego - przez zebro - 30-08-2012, 15:32

Skocz do: