Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z ogr2ogr, a QGIS sobie radzi
16-12-2010, 10:04, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-12-2010, 13:47 {2} przez tomalos.)
#5
RE: Problem z ogr2ogr, a QGIS sobie radzi
Głównie siedzę przy dwóch komputerach, jeden z Lucid (7:30 - 15:30) drugi z Maveric (16:00 - 7:00),
Ja też mam GDAL 1.7.3-2 z tego samego repo co ty i tak samo:
libexpat1 v 2.0.1-7ubuntu1
libxerces-c28 v 2.8.0+deb1-2build
Problem w tym wątku dotyczył komputera z Maveric, teraz sprawdziłem na tym z Lucid i mam inny błąd (ten sam co w ciągle aktualnym problemie przy działaniach na rastrach w QGIS):
Kod:
ogr2ogr -f "ESRI Shapefile" plik.shp dz_kat.gml
ogr2ogr: error while loading shared libraries: libhdf5-1.6.6.so.0: cannot open shared object file: No such file or directory
Natomiast konwerter warstw OGR w QGIS działa poprawnie na obu komputerach.

edit
------------------------------------
Przeinstalowałem GDALa, QGISa i wspominane biblioteki, nie dosyć, że nic to nie dało to ponadto jak próbuję zainstalować qgis-plugin-grass to synaptic marudzi:
Kod:
qgis-plugin-grass
Wymaga: grass640-5+39438
a próba wymuszenia wersji 1.6.0 kończy się niepowodzeniem, więc kolejne pytanie - skąd wziąć grassa640-5 (mam 640-2)?
Sam już zaczynam się w tym gubić, coś mam dobrze namieszane no i...
...nie wiem jak mam sobie z tym poradzić. Sad
Aż się boję sprawdzać na laptopie, żeby nie odkryć, że tam też coś jest popieprzone.

edit
-----------------------------------
Za radą Borysa utworzyłem dowiązanie. Ponieważ nie miałem pliku /usr/lib/libhdf5.so utworzyłem dowiązanie do /usr/lib/libhdf5.so.6

GDAL odpowiedział:
Kod:
gdalbuildvrt: error while loading shared libraries: libmfhdf.so.4: cannot open shared object file: No such file or directory

I nie wiem do czego by trzeba teraz dowiązać, najbardziej podobnym plikiem z nazwy jest jakiś libmfhdfalt.so.0 Smile
A droga tworzenia kolejny dowiązań do czegoś co może zadziała wydaje mi się drogą mocno dziurawą Big Grin


Wiadomości w tym wątku
RE: Problem z ogr2ogr, a QGIS sobie radzi - przez tomalos - 16-12-2010, 10:04

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zbiorowa konwersja *.gml do *.shp za pomocą ogr2ogr tomalos 3 23 052 24-12-2010, 02:11
Ostatni post: tomalos

Skocz do: