Forum QGIS

Pełna wersja: problem z uruchomieniem programu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
Ostatnio chciałem poeksperymentować i zainstalowałem jedna z dostępnych wtyczek. Niestety od tego czasu nie mogę uruchomić qgisa. Podczas uruchamiania wyskakuje okno z następującą treścią: "Nie znaleziono porządkowej 2821 w bibliotece dołączonej dynamicznie LIBEAY32.dll. Próbowałem przeinstalować program ale nie działa. Proszę o pomoc.
pozdrawiam
Ale tak po prostu wtyczkę z repozytorium, czy coś samodzielnie doinstalowywałeś? W pierwszym przypadku raczej nie mogła namieszać w samym programie ani systemie, więc po usunięciu jej wszystko powinno wrócić do normy. Reinstalacja programu nie rusza wtyczek, musisz wywalić jej katalog, który znajdzieszw katalogu domowym -> .qgis/python/plugins. W drugim wypadku, jeśli instalowałeś jakieś biblioteki, może być trudniej.
Instalowałem wtyczki z repozytorium. No ale niestety po wyrzuceniu katalogu z wtyczkami problem pozostaje. Chyba że przyczyną nie była ta wtyczka. Z reszta w wspomnianym przez Ciebie katalogu jej nie było. Wstyd sie przyznać ale musiałem coś namieszać, tylko nie wiem co?? Może macie jeszcze jakieś pomysły na rozwiązanie problemu?
Pozdrawiam
Jeśli jej tam nie ma, to znaczy, że się nie zainstalowała. Możesz spróbować wywalić/przemianować cały katalog. Generalnie problem jest z wersją biblioteki odpowiedzialnej za szyfrowanie. Może jakaś wtyczka z niej korzysta, może inny program ją przykrył, a może od początku był problem, ale ujawnił się teraz, bo włączyłeś SSL w ustawieniach qgisa. Jeśli używasz instalatora 'standalone', to możesz spróbować OsGeo4W i na odwrót - one instalują się w innych katalogach, więc może też mają swoje bibliotelki. Niestety niewiele więcej pomogę, bo nie znam windowsów zbyt dobrze.
Cześć.
W sprawie trudności z uruchomieniem programu pod windowsami proponuję abyś zajrzał do tego wątku: http://forum.quantum-gis.pl/thread-283.html.
Pozdrawiam.
Witam
Dzięki za wszelkie rady. Na szczęście udało się problem rozwiązać, a tkwił on w tym, że w międzyczasie zainstalowałem inny program gisowy i pewnie się nie polubiłySmile Po odinstalowaniu tego programu Qgis działa jak nowySmile
Pozdrawiam
Witam,
Ja rowniez mam podobny problem z uruchomieniem quantuma po zainstalowaniu wersji 1.6 i wersji 1.7b. Wersja qgis 1.5 wlacza sie bez problemu. Komunikat w tych dwoch przypadkach jest ten sam [zalacznik]. Probowalem juz podmienic plik SSLEAY32.dll w katalogu bin jednak to nic nie pomoglo. Pracuje na Windows XP SP3 i uzywam standardowych instalatorow.
Prosze o pomoc.