Witam szanowne grono specjalistów.
Ostatnio częściej zacząłem stosować import danych do programu HEC-RAS przy pomocy wtyczki Q-ras.
Problem pojawia się przy importowaniu danych NMT. Program oczekuje Tiffa o skalach szarości reprezentujących rzędną wysokościową - Załącznik nr 1.
Z oficjalnie dostępnych danych WMS/WMTS mapa hipsometryczna dla ISOK ma bardzo małą dokładność i nie nadaje się do moich celów bo wygląda tak (wprowadzona hipsometria w zakresie widoczności w celu zobrazowania wielkości pikseli) - Załącznik nr 2.
Ostatnio dokopałem się do dynamicznej mapy hipsometrycznej opartej na pomiarze LiDAR. Dokładność jest rewelacyjna i wygląda tak jak w załączniku nr 3.
Teraz pojawia się moje pytanie. Jak można przerobić samego WMS-a albo Tiff-a z tą hipsometrią aby stworzyć płynne przejście wysokościowe w podanym przedziale?
Gdy próbuję przerobić to w jakąkolwiek skalę szarości to powstają przekłamania na przejściach pomiędzy kolorami R G i B ze względu na zmianę jasności lub nasycenie.
Było by idealnie gdyby dało się stworzyć pełne odzwierciedlenie MNT ale już zachowanie przejścia kolorystycznego będzie sporym sukcesem.
Pozdrawiam