27-06-2010, 11:34,
|
|
Zyta
już zapościła(e)m
|
Liczba postów: 3
2
Dołączył: 25-03-2010
Reputacja:
0
|
|
Konwersja między układami
Witam serdecznie
Muszę przekonwertować dane z układu - Qgis wyświetla definicję tak: [ +proj=stere +lat_0=90 +lat_ts=53.00194444444445 +lon_0=21.50277777777778 +k=0.9998 +x_0=4603000 +y_0=5806000 +ellps=krass +units=m +no_defs ]
natomiast Arc tak: [Projected Coordinate System: Stereographic_North_Pole
Projection: Stereographic_North_Pole
false_easting: 4603000,00000000
false_northing: 5806000,00000000
central_meridian: 21,50277778
standard_parallel_1: 53,00194444
scale_factor: 0,99980000
Linear Unit: Meter
Geographic Coordinate System: Krassovsky, 1942
Datum: D_unknown
Prime Meridian: Greenwich
Angular Unit: Degree]
Żaden z tych programów nie potrafi sobie poradzić z konwersją na PUWG 92
Czy znacie może jakieś rozwiązanie?
Pozdrawiam
i dziękuję z góry
|
|
27-06-2010, 12:13,
|
|
Odoakr
geoboss
|
Liczba postów: 264
36
Dołączył: 13-11-2009
Reputacja:
1
|
|
RE: Konwersja między układami
co znaczy, że "sobie nie może poradzić"??? jakie są objawy, że coś jest nie tak???
Możesz zawiesić gdzieś ten plik w necie - będzie można poeksperymentować, na "żywym organizmie"
PS. Tylko po co przekształcać???
|
|
27-06-2010, 13:02,
|
|
msieczka
tcheshtchenh
|
Liczba postów: 80
2
Dołączył: 01-03-2010
Reputacja:
1
|
|
RE: Konwersja między układami
(27-06-2010, 11:34)Zyta napisał(a): Qgis wyświetla definicję tak: [ +proj=stere +lat_0=90 +lat_ts=53.00194444444445 +lon_0=21.50277777777778 +k=0.9998 +x_0=4603000 +y_0=5806000 +ellps=krass +units=m +no_defs ]
Jesli to ma być strefa II PUWG 1965, to definicja tego układu w formacie PROJ.4 powinna wyglądać tak:
Kod: +proj=sterea +lat_0=53.00194444444445 +lon_0=21.50277777777778 +k=0.9998 +x_0=4603000 +y_0=5806000 +ellps=krass +towgs84=33.4,-146.6,-76.3,-0.359,-0.053,0.844,-0.84 +units=m +no_defs
U ciebie brakuje przejścia między datum Pulkovo 1942(58) i WGS84 oraz definicja odwzorowania jest niepoprawna - stere zamiast sterea. Nie używasz przypadkiem jakiejś b. starej wersji QGISa?
Maciej Sieczka
http://www.sieczka.org
|
|
28-06-2010, 14:20,
|
|
Dave
geofon
|
Liczba postów: 28
6
Dołączył: 03-02-2010
Reputacja:
0
|
|
RE: Konwersja między układami
U mnie też coś jest nie tak - muszę przekonwertować dane z układu 1965/4 najlepiej na 1992. Próbowałem zrobić to używając ogr2ogr -s_srs EPSG:2174 -t_srs EPSG:2180 wektor_out.shp wektor_in.shp, ale niby konwersja wykonuje się poprawnie, a dane jak miały przesunięcie 130 metrów tak mają :/ Próbowałem też transformować najpierw 1965/4 -> WGS84 -> 1992, ale jest to samo. Macie może jakieś pomysły jak to rozwiązać??
|
|
28-06-2010, 17:21,
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-06-2010, 17:22 {2} przez msieczka.)
|
|
msieczka
tcheshtchenh
|
Liczba postów: 80
2
Dołączył: 01-03-2010
Reputacja:
1
|
|
RE: Konwersja między układami
(28-06-2010, 14:20)Dave napisał(a): U mnie też coś jest nie tak - muszę przekonwertować dane z układu 1965/4 najlepiej na 1992. Próbowałem zrobić to używając ogr2ogr -s_srs EPSG:2174 -t_srs EPSG:2180 wektor_out.shp wektor_in.shp, ale niby konwersja wykonuje się poprawnie, a dane jak miały przesunięcie 130 metrów tak mają :/ Próbowałem też transformować najpierw 1965/4 -> WGS84 -> 1992, ale jest to samo. Macie może jakieś pomysły jak to rozwiązać??
To przesunięcie o około 130 m przy reprojekcji za pomocą narzędzi GDAL (gdalwarp, ogr2ogr), używając kodów EPSG, jest najprawdopodobniej skutkiem błędu w GDAL > 1.6.3 ( http://trac.osgeo.org/gdal/ticket/3579). Naprawione w SVN. Aby obejść problem mozna pobrać plik https://svn.osgeo.org/gdal/branches/1.7/...erride.csv do katalogu, w którym instalacja GDAL przechowuje pliki takie jak pcs.csv i gcs.csv.
Maciej Sieczka
http://www.sieczka.org
|
|
28-06-2010, 21:21,
|
|
Zyta
już zapościła(e)m
|
Liczba postów: 3
2
Dołączył: 25-03-2010
Reputacja:
0
|
|
RE: Konwersja między układami
witam
faktycznie wersja q-gisa była stara 1.0 "Kore" w nowej (Enceladus) wygląda tak : [+proj=sterea +lat_0=53.00194444444445 +lon_0=21.50277777777778 +k=0.9998 +x_0=4603000 +y_0=5806000 +ellps=krass +towgs84=33.4,-146.6,-76.3,-0.359,-0.053,0.844,-0.84 +units=m +no_defs] to był Pulkovo 1942 strefa II
nowy Q-gis sobie poradził
Dzięki bardzo i
Pozdrawiam
|
|
30-06-2010, 11:56,
|
|
Dave
geofon
|
Liczba postów: 28
6
Dołączył: 03-02-2010
Reputacja:
0
|
|
RE: Konwersja między układami
Dzięki Maciej wygląda na to, że wszystko śmiga
|
|
30-06-2010, 20:26,
|
|
msieczka
tcheshtchenh
|
Liczba postów: 80
2
Dołączył: 01-03-2010
Reputacja:
1
|
|
RE: Konwersja między układami
Gra gitara .
Maciej Sieczka
http://www.sieczka.org
|
|
02-07-2010, 18:56,
|
|
georobot
geofon
|
Liczba postów: 21
3
Dołączył: 02-07-2010
Reputacja:
0
|
|
RE: Konwersja między układami
Jak by nie było jest to uproszczony aparat matematyczny, dający z definicji relatywnie spory błąd przejścia pomiędzy empirycznymi układami współrzędnych (starym odniesionym do elipsoidy Krasowskiego i nowym opartym na WGS-84). Zastanawiam się do czego taka jakość konwersji może być przydatna, żeby nie skutkowała błędem systematycznym rzędu np. 1 m w produkcie finalnym – mapy turystyczne?
Pozdrawiam
|
|
|